Adio Grădiniță „Promoția-2020”
Iată-ne că am ajuns la finalul unei etape de viață, plină de bucurie și voioșie. În aceste zile în Instituția de Educație Timpurie nr.146 ar fi trebuit să răsune cîntece, poezii de Adio Grădiniță, să se danseze Valsul despărțirii al copilașilor absolvenți ,,Promoția-2020”. Acest final este un nou început pentru micii școlari, care vor păși , cu timiditate, din toamnă spre un nou univers. Fiecare generație de copii își pune amprenta asupra noastră și de fiecare dată educatorii rămîn în urma acestor experiențe cu prieteni pentru tot restul vieții, demonstrîndu-ne încă o dată că prima cărămidă pentru temelia formării individualității pentru o societate o reprezintă Grădinița. Ați petrecut împreună cu doamnele educatoare ani frumoși încărcați cu bogății sufletești, emoționale, relaționale și informaționale. Grea este despărțirea de educatoarea dragă, dar și cu bucurie pentru că a reușit să le formeze abilitățile necesare pentru a fi adaptate la solicitările cu care se vor confrunta în viitor. Aduc sincere mulțumiri educatorilor, v-ați dăruit profesiei, ați încercat să vă dăruiți copiilor minunați, să le supliniți familia, să le dezvoltați cele mai frumoase sentimente, să îi formați pentru un viitor frumos, să-i pregătiți pentru societate și școală, și toate acestea cu un real professionalism. E mare meritul educatorilor în formarea copiilor și tot atît de mare e meritul părinților, care cu siguranță nu vor uita emoțiile trăite în primele zile de grădiniță. Dragi părinți vă mulțumim că ne-ați încredințat ceea ce aveți mai prețios copiii dumneavoastră. Vă mulțumesc pentru parteneriatul frumos, pentru încredere și susținere. Vă doresc succes dumneavoastră dragi părinți,copiilor le doresc să nu uite cât de speciali sunt, să fie ascultători, prietenoși și plini de viață ca întotdeauna.
Опубликовано Gradinita nr.146 Воскресенье, 31 мая 2020 г.


