SPORTUL – UN MOD SĂNĂTOS DE VIAȚĂ!
În fiecare an, la 6 aprilie este marcat unul dintre cele mai îndrăgite sporturi, tenisul de masă, cunoscut și sub numele de ping-pong. Activitate sportivă, dar și recreativă, tenisul de masă prezintă beneficii atât pentru sănătatea corpului, cât și pentru cea a minții, fiind o ocazie de socializare, o oportunitate de a aduce oamenii împreună, de incluziune socială și de distracție, la orice vârstă.
Elevii LT ,,M. Sadoveanu” din clasa a III-a „Z”, înv. Viorica Zdraguș, au marcat această zi împreună ca oaspetele de onoare, Decanul Facultății Sport a USEFS, dna Elena Mocrousov, conferențiar universitar, doctor habilitat în științe ale educației, care le-a împărtășit cunoștințe din experiența sa vastă în calitate de Maestru emerit al sportului.






