Adio, clasele primare! Adio, dragă învățătoare!
Liceul Teoretic,,Mihail Sadoveanu”
Pomul copilăriei a înflorit pentru încă o promoție cu copii frumoşi şi deştepţi. Patru ani au zburat ca patru adieri de vânt, suflând cu semințe de modestie, creativitate, inteligență și curaj.
Elevii clasei a IV-a ,,V” au imprimat cu suflet mesaje care au fost spuse în tăcere, emoții care au fost ascunse, dar au pus în valiza lor personală: VOINȚA, CURAJUL, INTERESUL și ÎNȚELEPCIUNEA!!!
Mulțumim pentru modelarea acestor mici personalități.
Aventura cunoștințelor continuă!






