×
Meniu

Reutilizarea obiectelor – un pas în dezvoltarea spiritului ecologic al copiilor

grădinița nr.146
Reutilizarea obiectelor – un pas în dezvoltarea spiritului ecologic al copiilor
(activitate educativă extracurriculară, IET 146, Chisinau, grupa a 8-a, educatoare – Tatiana Tomsa)
➡️Activitatea a fost organizată de Camelia Saranciuc, participantă în cadrul programului “Ambasadori pentru Climă” (Climate Ambassador) al Reţelei Globale de Tineret pentru Climă (Global Youth Climate Network – GYCN), o iniţiativă a comunităţii tinerilor profesionişti din cadrul Băncii Mondiale (World Bank).
➡️ 💜Camelia a absolvit şi ea IET nr.146, grupa a 8-a, 16 ani în urmă, şi a păşit pragul grădiniţei din nou cu mare drag!
💜Mulţumiri directoarei Nina Istrati pentru suport în organizarea acestui atelier!