×
Meniu

E o iarnă atât de frumoasă!❄☃️Să ningă cu Liniște, cu Pace, cu Iubire!❤

Grădinița nr.25

E o iarnă atât de frumoasă!❄☃️Să ningă cu Liniște, cu Pace, cu Iubire!❤
Şi eu, şi tu, şi el, şi ea,
Sub viscolirile celeste,
La noapte, ne vom transforma
În Moşi Crăciunii din poveste.
Şi să avem în minţi, mereu,
Că, peste orişice păcate,
Un Moş e însuşi Dumnezeu,
Ce ne învaţă-acestea toate.
Hei, omule, cu suflet bun,
Frumos e rostul ce-ţi revine,
Să fii şi tu un Moş Crăciun,
Al celor mai săraci ca tine. ❤️
( Adrian Păunescu )
IET nr. 25, „Floricica” urează tuturor „LA MULȚI ANI” și SĂRBĂTORI FERICITE! ❄️