×
Meniu

O zi altfel… O zi de promovare a atitudinii de ”RECUNOȘTINȚĂ” în liceul nostru!

Liceul teoretic Miguel de Cervantes


Elevii cl. a VIII-a ”C”, alături de psihologul liceului, Inga Voroniuc, au promovat beneficiile practicării recunoștinței.

„De ce?” Practica recunoștinței are efecte incredibile, de la îmbunătățirea sănătății noastre mentale până la consolidarea relațiilor cu ceilalți. Să-ți trăiești viața cu recunoștință te ajută să observi micile victorii – cum ar fi autobuzul care apare la timp, un străin care ține ușa pentru tine sau soarele care strălucește prin fereastra ta când te trezești dimineața. Fiecare dintre aceste momente mici se leagă pentru a crea o rețea de bună dispoziție care, în timp, îți întărește capacitatea de a observa binele din jurul tău.

Mulțumim tuturor elevilor, cadrelor didactice pentru receptivitate, implicare foarte activă și productivă (ne cerem scuze că nu a mai rămas loc de scris pe postere … dar, este loc suficient de a spune ”multumesc” în viața de toate zilele)

Recunoştinţa e un dar ce creşte pe măsură ce îl dăruieşti. Fii recunoscător! SPUNE „MULȚUMESC” CÂT MAI DES CU PUTINȚĂ