
,,O călătorie sau o excursie este o nouă experiență care ne scoate din cotidian, crește gradul de fericire. Nu contează dacă este o călătorie scurtă sau lungă, o călătorie în locuri cunoscute sau mai puțin cunoscute. Fiecare drum nou oferă priveliști inedite, viziuni diferite asupra unor lucruri, dar și o stare de împlinire cu momente de neuitat”.

Joi,la data de


februarie, elevii claselor a II-a ,,A”,a III-a ,,A” și a III-a ,,B” din cadrul
Gimnaziul cu profil teatral ”Ion Luca Caragiale” ghidați de înv. Sîrghi Viorica,
Tatiana Frumuzachi ,Cociug Axenia,au avut parte de o zi de revelație și cultură.

Excursie cu parfum de istorie și cultură : Muzeul Național de Istorie , Muzeul de Arte din Moldova + vizitarea Mănăstirii Ciuflea.

Exponate care au trezit elevilor emoții inedite

Cu ajutorul imaginației au făcut câțiva pași în trecut, și au intrat în vremurile istorice pe care bunicii și strămoșii noștri le-au trăit.


Ne bucurăm să creștem într-o o comunitate, în care educația reprezintă un obiectiv prioritar!