×
Meniu

Toamna de aur

Grădinița nr.13
Cineva vrea sa ne fure din frumusețea sufletelor și naivitatea copiilor noștri, prin pseudosarbatori cum ar fi halloween, cu schelete și vrăjitoare, cu vampiri și colți, dar noi in aceasta zi , in incinta grădiniței #Licurici am sărbătorit toamna de aur, cu port national, cu bucate tradiționale și hore moldovenești, nu există în lumea mare o toamnă mai frumoasă că în #Moldova noastră.
Dna Irina Ursachi – Gorenco împreună cu întregul colectiv didactic păstrează și educă in viitorul nostru, valorile tradiționale, de mici învață dragostea copiilor față de originile noastre, față de credință, lucruri frumoase și fapte bune 🥰. O sărbătoare deosebită, organizată la cel mai înalt nivel și pe această cale le mulțumim din suflet, iar noi părinții suntem responsabili ce sărbătorim și ce sentimente cultivăm in viitorul nostru 💐🎉🥰