×
Meniu

Activitate muzical-artistică „ADIO MĂRȚIȘOR”

 „CAE „Curcubeul”” 

🌺Martie, este o fereastră deschisă a primăverii. Prin ea soarele intră și încălzește sufletele noastre!!!
🎶Astfel și activitatea muzical-artistică de astăzi ,,ADIO MĂRȚIȘOR” a înviorat starea de spirit celor prezenți la serbare.
🎤Membrii ansamblurilor vocale ,,Armonia” și ,,Voice-Akord”, au încântat publicul cu frumoase melodii de primăvară.
🌳La finalul evenimentului, copiii au împletit mărțișoare pe ramurile copacilor, ceea ce semnifică, conform tradiției, renașterea naturii și considerată o modalitate de a aduce noroc și prosperitate în noul an!!!