ADIO GRĂDINIȚĂ
Instituția de educație timpurie nr.5
Mulţi copii de la grădiniţe s-au despărţit de prima parte a copilăriei.
Copiii nu au mai reuşit în acest an să cânte aceste versuri pentru educatoarelor Albu Valentina,Nagomir Mihaela,Tataru Nicoleta.
Ziua despărţirii iată a sosit
Şi copiii pleacă la şcoală fericiţi
Ce-am ştiut în viaţă, noi v-am învăţat
V-am dat cunoştinţe şi v-am educat.
Vă dorim în viaţă să fiţi sănătoşi
Să-nvăţaţi voi bine , să fiţi norocoşi
De noi nu uitaţi, să ne vizitaţi
Şi cu fapte bune să ne bucuraţi.


