De ce-i atâta liniște? Unde-s copiii oare?
Instituția de educație timpurie nr.57
Azi, la grădiniță
M-a întrebat o floare :
De ce-i atâta liniște?
Unde-s copiii oare?
Dragii mei, noi vă ducem dorul.
M-a întrebat o floare :
De ce-i atâta liniște?
Unde-s copiii oare?
Dragii mei, noi vă ducem dorul.


