Gimnaziul cu profil teatral ”Ion Luca Caragiale”
Timpul nu se-opreşte, curge ne-ncetat.
Patru ani de şcoală azi au încheiat. „.

,,ULTIMUL SUNET”

se aseamănă cu ,,SECERIȘUL”

De astăzi, elevii clasei a IV-a vor mai urma multe trepte de urcat, însă temelia s-a construit aici, la
Gimnaziul cu profil teatral ”Ion Luca Caragiale” alături de prima învățătoare,dna Sîrghi Viorica și profesorilor plini de har și daruire.


Anii au zburat ca gândul și în acest zbor au urcat pe culmile cunoștințelor și pe scărița succesului în fiece an mai sus, mai ușor și mai încrezuți. 4 ani de muncă, efort, succese ,bucurii. Au învățat de la buchie și cifre până la îndatoriri și valori.


Fiți mândri de unde ați pornit, fiți mândri de numele ce îl purtați! Fiți oameni cinstiți cu care să ne mândrim!


Succes în treapta școlară gimnzială, drum bun în viață! Fiți oameni ce merg drept si sigur pe drumul ales, dar cel mai important- pășiți cu inima deschisă si curată, și nu uitați doar cartea este prietenul ce nu te va dezamăgi niciodată!