E o iarnă atât de frumoasă!❄☃️Să ningă cu Liniște, cu Pace, cu Iubire!❤
Grădinița nr.25
E o iarnă atât de frumoasă!
Să ningă cu Liniște, cu Pace, cu Iubire!
Şi eu, şi tu, şi el, şi ea,
Sub viscolirile celeste,
La noapte, ne vom transforma
În Moşi Crăciunii din poveste.
Şi să avem în minţi, mereu,
Că, peste orişice păcate,
Un Moş e însuşi Dumnezeu,
Ce ne învaţă-acestea toate.
Hei, omule, cu suflet bun,
Frumos e rostul ce-ţi revine,
Să fii şi tu un Moş Crăciun,
Al celor mai săraci ca tine. 
( Adrian Păunescu )
IET nr. 25, „Floricica” urează tuturor „LA MULȚI ANI” și SĂRBĂTORI FERICITE! 


