×
Meniu

Vizită  la   Biblioteca  Mihai  Ciachir

Preșcolarii de la Grădinița nr.150 ”Izvoraș” au fost  în  vizită  la   Biblioteca  Mihai  Ciachir. Am fost în lumea minunată și frumoasă a cărților  pentru copii. Copiii au putut să admire și să facă cunoștință cu aceste minunate cărți care vor fi pentru ei mereu ceva nou și interesant, ceva care îi v-a atrage să vină la bibliotecă pentru a le citi sau a le împrumuta. Deasemenea Biblioteca se v-a alege cu cititori noi și cu mici prieteni ai bibliotecii pentru a ne cunoaște atât pe noi cât și poveștile, poeziile din cărți, povestiri și desene frumos ilustrate din enciclopedii. Vor putea citi și împrumuta  cărți noi apărute recent de la bibliotecă, din  care vor  învăţa  ceva nou şi-şi  vor  îmbogăți cunoștințele și vocabularul lor deoarece ei sunt ca niște bureți care absorb orice informație și orice lucru care le atrage atenția.